Výkonný riaditeľ AZP sa zúčastnil pacientskej konferencie AOPP 25.11.2021

Aj napriek tomu, že mnohé témy súvisiace so zlepšovaním zdravotnej starostlivosti zatlačila pandémia koronavírusu do úzadia, Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) nepoľavuje v snahe riešiť ich. V piatok 19. novembra 2021 otvorila svoju dvojdňovú konferenciu. Piaty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie patril právam pacientov.

V prvom paneli s názvom Práva pacientov na dostupnú liečbu z pohľadu regulátora, platcov a poskytovateľov dostal slovo aj výkonný riaditeľ Asociácie zdravotných poisťovní. Po vstupe zástupcu ministerstva zdravotníctva a Asociácie štátnych nemocníc otvoril tému optimálneho financovania zdravotnej starostlivosti Michal Štofko.

Ako sa tvorí rozpočet pre zdravotníctvo? Čo znamená, aké sú jeho dnešné riziká a ako sa na neho pozerajú zdravotné poisťovne? Dozviete sa zo záznamu konferencie AOPP.


Prezentáciu Michala Štofka, výkonného riaditeľa Asociácie zdravotných poisťovní, o optimálnom financovaní zdravotnej starostlivosti si môžete pozrieť tu.


Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.