Tlačová správa

Za dva roky pandémie klesol počet operácií o tretinu

25.03.2022

Druhý rok s covidom priniesol ešte väčší pokles počtu hospitalizácií a operačných výkonov ako v roku 2020. Počet hospitalizácií za dva roky pandémie klesol o takmer 355-tisíc a v slovenských nemocniciach sa urobilo o 207-tisíc operácií menej ako v poslednom predpandemickom roku 2019. Asociácia na ochranu práv pacientov a Asociácia zdravotných poisťovní upozorňujú na dopady odloženej zdravotnej starostlivosti.

Asociáciu zdravotných poisťovní povedie po novom Michal Štofko

12.04.2021

Novým výkonným riaditeľom Asociácie zdravotných poisťovní je od 1. apríla Ing. Michal Štofko, PhD., ktorý nahradí doterajšiu výkonnú riaditeľku Katarínu Kafkovú. Do vedenia asociácie prináša dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravotníctva, okrem iného napríklad aj s prípravou projektu stratifikácie nemocníc.

Balíček na pomoc podnikateľom môže dostať zdravotníctvo do finančného kolapsu

08.04.2020

Opatrenia novej vlády, na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie koronavírusu, ešte viac prehĺbili problém s nedostatkom financií v sektore zdravotníctva. Zdravotné poisťovne upozorňujú, že v dôsledku obrovského výpadku zdrojov z verejného zdravotného poistenia nebudú mať v najbližších týždňoch dostatok financií na úhradu zdravotnej starostlivosti.

Nová vláda bude musieť urýchlene dofinancovať zdravotníctvo, s koronavírusom rozpočet nepočítal

20.03.2020

Nová vláda bude musieť urýchlene nájsť financie na boj s koronavírusom, ak nemá dôjsť k zhoršeniu dostupnosti bežnej zdravotnej starostlivosti. Problémy s financovaním, ktoré sektor zdravotníctva rieši už roky, môže aktuálne spôsobiť nielen úhrada starostlivosti a testovania na koronavírus, ale najmä balíčky na pomoc podnikateľom.

Zastavenie starých exekúcií ide na úkor zdravotnej starostlivosti pre pacientov

21.06.2019

Navrhovaný spôsob zastavenia starých exekúcií by mal štát podľa Asociácie zdravotných poisťovní SR (AZP) prehodnotiť. Reálne totiž nerieši problémy dlžníkov. V prípade prijatia návrhu zákona o zastavení starých exekúcií budú musieť zdravotné poisťovne zaplatiť len na odmenách pre exekútorov viac ako 26,2 mil. eur.

Zdravá zmena – pri výbere nemocnice sa rozhodujeme podľa kvality liečby

03.05.2019

Kvalita zdravotnej starostlivosti a výsledky liečby sú pre pacientov najdôležitejším kritériom pri výbere nemocnice. Ukázal to nedávno realizovaný prieskum pre projekt Zdravá zmena, ktorý má v najbližších rokoch priniesť do slovenských nemocníc postupné a rozsiahle zmeny v lôžkovej zdravotnej starostlivosti.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.