Aktuality

M. Štofko: Všetky verzie optimalizácie siete nemocníc, ktoré sa dostanú von, sú len pracovné

14.06.2021

Viac ako miliarda eur na nemocnice. Tento modernizačný investičný balíček pre slovenské nemocnice, prichádzajúci z Fondu obnovy, je sám o sebe dobrou správou. V skutočnosti ešte lepšou správou je naviazanie jeho čerpania na uskutočnenie jednej z najpotrebnejších systémových zmien – optimalizácie siete nemocníc.

Asociáciu zdravotných poisťovní povedie po novom Michal Štofko

12.04.2021

Novým výkonným riaditeľom Asociácie zdravotných poisťovní je od 1. apríla Ing. Michal Štofko, PhD., ktorý nahradí doterajšiu výkonnú riaditeľku Katarínu Kafkovú. Do vedenia asociácie prináša dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravotníctva, okrem iného napríklad aj s prípravou projektu stratifikácie nemocníc.

"R-O-R" tri písmená, ktoré dokážu zachrániť život

28.10.2020

Rúško – Odstup – Ruky! Tieto slová na nás vyskakujú už pomaly na každom rohu, a ak sme si ich od jari nestihli osvojiť, je najvyšší čas, aby sme tak urobili. Druhá vlna koronavírusu naberá na sile, a aj keď sme už mnohí z tejto témy unavení, jedno je isté, bez nášho pričinenia sa situácia určite nezlepší. Písmená R-O-R sú v našom spoločnom boji kľúčové a vyjadrujú nielen zodpovednosť, ale v prvom rade spolupatričnosť.

K. Kafková: Slovensko má jedinečnú príležitosť pustiť sa do reformy zdravotníctva

01.10.2020

Ako zlepšiť stav nášho zdravotníctva? Aj napriek mnohým diskusiám a rokovaniam odborníkov, ministerstiev stále nemáme na stole ucelené riešenie. Dostali sme však jedinečnú príležitosť, ako zmeniť veci k lepšiemu. Nenávratné peniaze, ktorých nedostatok bol často, hoci nie len, kameňom úrazu reforiem na Slovensku.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.