Aktuality

M. Štofko: Vo financovaní nemocníc sme na chvoste krajín OECD

12.08.2021

Nastavenie transparentného a spravodlivého financovania nemocníc je na Slovensku na stole už viac ako 10 rokov. Sme tak poslednou krajinou OECD, ktorá nemá zavedený takzvaný klasifikačný systém DRG.

M. Štofko: Rušenie lôžok je dobrou správou pre pacienta

22.07.2021

Len prednedávnom predstavená reforma zdravotníctva, známa tiež ako optimalizácia siete nemocníc, vyvolala v spoločnosti veľký rozruch. Paradoxne je rušenie lôžok dobrou správou pre pacienta. Pôjde totiž o lôžka, ktoré ani dnes nie sú pacientmi využívané. Alebo o lôžka na oddeleniach, na ktorých nemá personál dostatok skúseností s konkrétnymi výkonmi ako povedzme na inom oddelení, i keď možno vo vzdialenejšej nemocnici v regióne.

M. Štofko: Nerobiť nič s nemocnicami je najhoršie riešenie

07.07.2021

Stačilo prvé stretnutie ministerstva zdravotníctva s odborníkmi, predstavenie plánovaných zmien širokej verejnosti a už sa začala na optimalizáciu siete nemocníc valiť vlna kritiky. Problém pritom nemusel byť ani tak v zle nastavených kritériách plánovaných zmien ako v komunikácii.

Jarná ITAPA 2021: Prečo potrebujeme Value Based Healthcare?

24.06.2021

Jarná ITAPA 2021 priniesla opäť množstvo zaujímavých pohľadov. Prečo potrebujeme Value Based Healthcare? Na túto tému diskutovali Lukáš Palaj z Ministerstva zdravotníctva SR, Michal Štofko z Asociácie zdravotných poisťovní, Dominik Tomek z Asociácie na ochranu práv pacientov a Pavol Lepey z diagnostickej divízie spoločnosti Roche Slovensko.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.