Aktuality

K. Kafková: Iba „ĎAKUJEM“ zdravotníkov v boji s koronavírusom nestačí

09.04.2020

V prvom rade ďakujem. Ďakujem všetkým zdravotníkom v teréne, tým v prvej línii na JIS-kách, ktorí zachraňujú životy pacientov s COVID-19, tým v ambulanciách. Zdravotníci aj mimo prvej línie pomáhajú zachraňovať životy, akútnym aj chronickým pacientom.

Balíček na pomoc podnikateľom môže dostať zdravotníctvo do finančného kolapsu

08.04.2020

Opatrenia novej vlády, na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie koronavírusu, ešte viac prehĺbili problém s nedostatkom financií v sektore zdravotníctva. Zdravotné poisťovne upozorňujú, že v dôsledku obrovského výpadku zdrojov z verejného zdravotného poistenia nebudú mať v najbližších týždňoch dostatok financií na úhradu zdravotnej starostlivosti.

Nová vláda bude musieť urýchlene dofinancovať zdravotníctvo, s koronavírusom rozpočet nepočítal

20.03.2020

Nová vláda bude musieť urýchlene nájsť financie na boj s koronavírusom, ak nemá dôjsť k zhoršeniu dostupnosti bežnej zdravotnej starostlivosti. Problémy s financovaním, ktoré sektor zdravotníctva rieši už roky, môže aktuálne spôsobiť nielen úhrada starostlivosti a testovania na koronavírus, ale najmä balíčky na pomoc podnikateľom.

Zastavenie starých exekúcií ide na úkor zdravotnej starostlivosti pre pacientov

21.06.2019

Navrhovaný spôsob zastavenia starých exekúcií by mal štát podľa Asociácie zdravotných poisťovní SR (AZP) prehodnotiť. Reálne totiž nerieši problémy dlžníkov. V prípade prijatia návrhu zákona o zastavení starých exekúcií budú musieť zdravotné poisťovne zaplatiť len na odmenách pre exekútorov viac ako 26,2 mil. eur.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.