Aktuality

Zastavenie starých exekúcií ide na úkor zdravotnej starostlivosti pre pacientov

21.06.2019

Navrhovaný spôsob zastavenia starých exekúcií by mal štát podľa Asociácie zdravotných poisťovní SR (AZP) prehodnotiť. Reálne totiž nerieši problémy dlžníkov. V prípade prijatia návrhu zákona o zastavení starých exekúcií budú musieť zdravotné poisťovne zaplatiť len na odmenách pre exekútorov viac ako 26,2 mil. eur.

Zdravá zmena – pri výbere nemocnice sa rozhodujeme podľa kvality liečby

03.05.2019

Kvalita zdravotnej starostlivosti a výsledky liečby sú pre pacientov najdôležitejším kritériom pri výbere nemocnice. Ukázal to nedávno realizovaný prieskum pre projekt Zdravá zmena, ktorý má v najbližších rokoch priniesť do slovenských nemocníc postupné a rozsiahle zmeny v lôžkovej zdravotnej starostlivosti.

Zdravá zmena – podľa odborníkov sú zmeny v slovenských nemocniciach potrebné

26.04.2019

Najrozsiahlejšie zmeny za posledných 15 rokov, ktoré má do slovenských nemocníc priniesť projekt Zdravá zmena, sú podľa odborníkov potrebné. Ukázal to prieskum realizovaný medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti po tom, čo im Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) predstavilo hlavné kritériá pre plánované zmeny v lôžkovej zdravotnej starostlivosti.

Zdravá zmena – kvalitnejšia a bezpečná zdravotná starostlivosť pre pacienta

15.04.2019

Kvalitnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť pre pacienta, nižší počet opakovaných operácií a hospitalizácií, či zlepšenie dostupnosti nemocníc. To je len časť z kľúčových zmien pre zdravotníctvo zastrešené jedným slovom "stratifikácia". Predseda vlády SR Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská v pondelok predstavili detaily najväčšej zmeny v slovenskom zdravotníctve za posledných 15 rokov.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.