Aktuality

Stratifikácia ide podľa plánu, zdravotné poisťovne už nové kritériá predstavujú nemocniciam

02.04.2019

Zdravotné poisťovne už zástupcom nemocníc predstavujú nové kritériá, ktoré do lôžkovej zdravotnej starostlivosti zavedie stratifikácia nemocníc. Tú dnes predstavilo Ministerstvo zdravotníctva SR aj členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo. V najbližších dňoch by sa malo začať aj medzirezortné pripomienkové konanie k jednej z najväčších zmien v zdravotníctve za posledných 15 rokov.

Stratifikácia prinesie lepšiu kvalitu v poskytovaní zdravotnej starostlivosti

27.11.2018

Projekt stratifikácie nemocníc sa posúva do ďalšej fázy. Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) dnes predstavilo odbornej verejnosti hlavné kritériá pre pripravované zmeny v plánovanej lôžkovej starostlivosti.

Revízia úhrad za lieky prinesie viac peňazí na liečbu pacientov

14.11.2018

Podľa zdravotných poisťovní je dôležité, aby sa po rokoch spravil v úhradách za lieky poriadok. Ročná úspora 70 mil. eur, ktorá sa dá dosiahnuť revíziou úhrad, môže podľa Asociácie zdravotných poisťovní SR v nasledujúcich rokoch významne prispieť k zabezpečeniu lepšej zdravotnej starostlivosti pre pacientov.

Kvalitnejšia a dostupnejšia zdravotná starostlivosť v nemocniciach, lepší manažment pacienta, viac hodnoty za peniaze

12.06.2018

Efektívnejšie využitie lôžkových kapacít, kvalitnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť pre pacienta, ale aj posilnenie lôžok na poskytovanie dlhodobej starostlivosti. Rezort zdravotníctva a zdravotné poisťovne predstavili plány, ktoré ukazujú, ako nová kategorizácia nemocníc môže priniesť vyššiu kvalitu pre pacienta a viac hodnoty za peniaze v oblasti lôžkovej zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.