Aktuality

K. Kafková: Koronavírus urýchli aj plošné fungovanie telemedicíny

20.04.2020

Ešte donedávna sme si nevedeli predstaviť, ako by sme niektoré zdravotné ťažkosti zvládli bez návštevy lekára. Nový nepriateľ, ochorenia COVID-19, nám nedal na výber, museli sme sa prispôsobiť. A ukázalo sa, že sa to dá aj inak.

K. Kafková: Iba „ĎAKUJEM“ zdravotníkov v boji s koronavírusom nestačí

09.04.2020

V prvom rade ďakujem. Ďakujem všetkým zdravotníkom v teréne, tým v prvej línii na JIS-kách, ktorí zachraňujú životy pacientov s COVID-19, tým v ambulanciách. Zdravotníci aj mimo prvej línie pomáhajú zachraňovať životy, akútnym aj chronickým pacientom.

Balíček na pomoc podnikateľom môže dostať zdravotníctvo do finančného kolapsu

08.04.2020

Opatrenia novej vlády, na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie koronavírusu, ešte viac prehĺbili problém s nedostatkom financií v sektore zdravotníctva. Zdravotné poisťovne upozorňujú, že v dôsledku obrovského výpadku zdrojov z verejného zdravotného poistenia nebudú mať v najbližších týždňoch dostatok financií na úhradu zdravotnej starostlivosti.

Nová vláda bude musieť urýchlene dofinancovať zdravotníctvo, s koronavírusom rozpočet nepočítal

20.03.2020

Nová vláda bude musieť urýchlene nájsť financie na boj s koronavírusom, ak nemá dôjsť k zhoršeniu dostupnosti bežnej zdravotnej starostlivosti. Problémy s financovaním, ktoré sektor zdravotníctva rieši už roky, môže aktuálne spôsobiť nielen úhrada starostlivosti a testovania na koronavírus, ale najmä balíčky na pomoc podnikateľom.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.